در پی لغو مجوز نمایش «عاشقانه‌های خیابان» صورت گرفتنامه سرگشاده کارگردان «عاشقانه‌های خیابان» به رئیس قوه‌قضائیه، وزیر اطلاعات، وزیر ارشاد
سرپرست گروه تئاتر «ب» اعتراض خود نسبت به توقیف «عاشقانه‌های خیابان» را به گوش مسئولان رساند.
به گزارش گروه تئاتر «ب»، دوشنبه ۱۷ تیرماه مجوز اجرای نمایش «عاشقانه‌های خیابان» با نویسندگی محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل‌آبادی که از ۲۷ خردادماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود، لغو شد و با توجه به اینکه بلیت‌های نمایش تا پایان هفته به فروش رفته بود و مخاطبان به تماشاخانه ایرانشهر مراجعه کرده بودند، این اثر روی صحنه نرفت.
شهرام گیل‌آبادی؛ کارگردان نمایش «عاشقانه‌های خیابان»، نامه اعتراض خود به این اتفاق ناپسند را در فضای تئاتر کشور به ابراهیم رئیسی؛ رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علوی؛ وزیر اطلاعات، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای داوری خانه تئاتر ارائه کرد.
در متن این نامه اعتراضی آمده است:
با سلام و احترام
تئاتر «عاشقانه‎های خیابان» نمایشی اجتماعی بر اساس قصه‎ی پژوهشی از زندگی زنان دستفروش مترو است که از تاریخ ۲۷ خردادماه ۱۳۹۸ در تماشاخانه ایرانشهر سالن استاد سمندریان روی صحنه رفت و بر اساس قرارداد و مجوز اجراء، تا تاریخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸ باید اجراء خود را ادامه می‎داد. امّا به‎ناگاه و بدون اطلاع قبلی پس از نوزده اجراء پروانه‎ی نمایش لغو و تا کنون هیچ دلیلی برای آن ذکر نشده است. این نمایش که حاصل تلاش یک‎ونیم ساله‎ی گروهی چهل نفره از هنرمندان حرفه‎ای کشور است بر اساس شنیده‎هایی که به ما منتقل شده با توصیه جناب آقای قطبی؛ رئیس محترم مجتمع قضایی فرهنگ و رسانه و دستور جناب آقای خورشیدی؛ رئیس محترم مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نامه‌ی اداره‎کل هنرهای نمایشی لغو مجوز شده است. جناب آقای وزیر به نمایندگی از سوی گروه چهل نفره‎ی نمایش «عاشقانه‎های خیابان» از شما درخواست می‎کنم این موضوع را که باعث لطمات جبران‎ناپذیر معنوی، مادی و روحی به گروه و جامعه‎ی هنری کشور شده است رسیدگی و پس از دادخواهی ما را از نتیجه مطلع فرمایند.

تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
شناسه مطلب : 6192
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی