خبرگزاری مهر، گروه سیاست؛ اصلاح قانون انتخابات که در ادوار گذشته مجلس نیز بارها مطرح شده بود و از اواسط آذر ماه سال گذشته ذهن نمایندگان مجلس دهم را بار دیگر به خود مشغول کرد و به همین جهت پس از رفت و آمدهای فراوان در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های سیاسی مجلس، از سال جدید طرح این موضوع در هرم سبز بهارستان کلید خورد.

سرانجام طرح اصلاح قانون انتخابات در جلسه علنی روز سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به تصویب نهایی رسید و سپس توسط علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال شد.

۱۹ اردیبهشت ماه بحث پیرامون طرح اصلاح قانون انتخابات در ساختمان سفید شورای نگهبان آغاز شد و بر اساس آنچه عباسعلی کدخدایی سخنگو و قائم مقام شورا در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد، بررسی آن در شورای نگهبان (۲۶ اردیبهشت) پایان یافت.

شورای نگهبان ایراداتی به برخی مواد و بندهای طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس وارد کرد و این ایرادات ۲۸ اردیبهشت ماه در نامه‌ای به امضا قائم مقام شورای نگهبان به قوه مقننه ارسال شد.

علاوه بر شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نظر خود را بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی در مورد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات اعلام کرد.

بر همین اساس خبرگزاری مهر، تصویر نامه آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تصویر نامه عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر شورای نگهبان خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی را در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر می‌کند.

 

 

تصویر نامه قائم مقام شورای نگهبان درباره ایرادات شورا به اصلاح قانون انتخابات

تاریخ انتشار : ۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲
شناسه مطلب : 5051
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی