نامزدهای سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند/ اعلام جزئیات اختتامیه
سی‌ و نهمین جشنواره فیلم فجر نامزدهای سیمرغ خود را در بخش‌های مختلف شناخت و باید دید در روز اختتامیه سرانجام کدام یک سیمرغ‌ها را به خانه می‌برند؟

به گزارش سایت خبری ملت ما ، نشست خبری اعلام اسامی نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

نجفی در ابتدا از اصحاب رسانه و مجریان نشست‌ها تشکر و بابت کاستی‌های جشنواره عذرخواهی کرد و گفت: امسال، سالِ متفاوت و ویژه‌ای داشتیم و از محدودیت‌های کار خبرنگاران و عکاسان عذرخواهی کرد و از همه کاستی‌ها به سبب شرایط به ما و رسانه‌ها تحمیل شد.

او همچنین به زمان برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم فجر بدون حضور خبرنگاران اشاره کرد و افزود: روز ۲۲ بهمن‌ماه برگزیدگان نهایی سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر معرفی می‌شوند؛ این برنامه ساعت ۱۸ در سالن همایش‌های برج میلاد و بدون حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.

وی افزود: فیلم‌های نامزدشده، فردا و پس فردا (هر روز ۴ فیلم) در سالن اهالی رسانه به نمایش در می‌آید.

در این بخش، طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر اعلام کرد داوران فیلم‌های سینمایی خانم ساره بیات و آقایان محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند:

اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ

*نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری
۱- محمد برادران برای فیلم منصور
۲- جواد مطوری برای فیلم بی همه چیز
۳- فرید ناظرفصیحی برای فیلم ابلق

*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
۱- آرش آقابیگ برای فیلم روشن
۲- ایمان کرمیان برای فیلم تک تیرانداز
۳- ایمان کرمیان برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین چهره‌پردازی
۱- ایمان امیدواری برای فیلم ابلق
۲- شهرام خلج برای فیلم شیشلیک
۳- رکسانا صفوی برای فیلم ستاره بازی
۴- عباس عباسی برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین طراحی لباس
۱- بهزاد جعفری طادی و محمدحسین کرمی برای فیلم شیشلیک
۲- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
۳- مارال جیرانی برای فیلم بی همه چیز
۴- محمدحسین کرمی برای فیلم زالاوا

*نامزدهای بهترین طراحی صحنه
۱- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
۲- سهیل دانش اشراقی برای فیلم‌های روزی روزگاری آبادان و روشن
۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم ابلق
۴- آیدین ظریف برای فیلم یدو
۵- امیرحسین قدسی برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین صدابردار
۱- طاهر پیشوایی برای فیلم ابلق
۲- رشید دانشمند برای فیلم‌های زالاوا و یدو
۳- هادی ساعد محکم برای فیلم شیشلیک
۴- شهرام متولی باشی برای فیلم تک تیرانداز
۵- امین میرشکاری برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین صداگذار
۱- حسین ابوالصدق برای فیلم تک تیرانداز
۲- بهمن بنی‌اردلان برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۳- علیرضا علویان برای فیلم بی همه چیز
۴- امیرحسین قاسمی برای فیلم زالاوا
۵- امیرحسین قاسمی برای فیلم خط فرضی
۶- امیرحسین قاسمی برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین موسیقی متن
۱- پیام آزادی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
۲- بامداد افشار برای فیلم یدو
۳- علیرضا افکاری برای فیلم تی‌تی
۴- حامد ثابت برای فیلم بی همه چیز
۵- فردین خلعتبری برای فیلم مصلحت

*نامزدهای بهترین تدوین
۱- عماد خدابخش برای فیلم بی همه چیز
۲- عماد خدابخش برای فیلم گیج‌گاه
۳- سیاوش کردجان برای فیلم مصلحت
۴- میثم مولایی برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری
۱- محمد رسولی برای فیلم زالاوا
۲- مسعود سلامی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۳- فرشاد محمدی برای فیلم تی‌تی
۴- مرتضی نجفی برای فیلم‌های روشن و یدو
۵- مرتضی هدایی برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد
۱- عرفان ابراهیمی برای فیلم مامان
۲- پژمان جمشیدی برای فیلم شیشلیک
۳- پوریا رحیمی‌سام برای فیلم زالاوا
۴- وحید رهبانی برای فیلم مصلحت
۵- پدرام شریفی برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین نقش مکمل زن
۱- آزیتا حاجیان برای فیلم خط فرضی
۲- الهام شفیعی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۳- گلاره عباسی برای فیلم ابلق
۴- گیتی معینی برای فیلم ابلق

*نامزدهای بهترین نقش اول مرد
۱- پرویز پرستویی برای فیلم بی همه چیز
۲- نوید پورفرج برای فیلم زالاوا
۳- محسن تنابنده برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۴- میلاد صویلوی برای فیلم یدو
۵- رضا عطاران برای فیلم روشن
۶- امیر نوروزی برای فیلم مامان

*نامزدهای بهترین نقش اول زن
۱- رویا افشار برای فیلم مامان
۲- ستاره پسیانی برای فیلم یدو
۳- الناز حبیبی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
۴- ملیسا ذاکری برای فیلم ستاره بازی
۵- الناز شاکردوست برای فیلم ابلق
۶- نازنین فراهانی برای فیلم مصلحت

*نامزدهای بهترین فیلمنامه
۱- ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای فیلم زالاوا
۲- آرش انیسی برای فیلم مامان
۳- آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای فیلم تی‌تی

*نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی
۱- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۲- مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای فیلم یدو
۳- محسن قرایی، محمد داودی برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین کارگردانی
۱- نرگس آبیار برای فیلم ابلق
۲- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
۳- مهدی جعفری برای فیلم یدو
۴- محسن قرایی برای فیلم بی همه چیز

*نامزدهای بهترین فیلم
۱- ابلق به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
۲- بی همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی
۳- زالاوا به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری
۴- یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

*نامزدهای کارگردان اول
۱- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
۲- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
۳- آرش انیسی برای فیلم مامان
۴- عادل تبریزی برای فیلم گیج‌گاه
۵- حسین دارابی برای فیلم مصلحت
۶- سیاوش سرمدی برای فیلم منصور

دبیر جشنواره فیلم فجر به اعلام و اهدای جایزه ملی و مردمی در روز اختتامیه جشنواره فیلم فجر تاکید کرد.

تسنیم

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴
شناسه مطلب : 19662
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی