سریال مانکن با تصویری عاشقانه از کاوه (امیر حسین آرمان) و همتا (نازنین بیاتی) آغاز می‌شود. اما طولی نمی‌کشد که این تصویر خراب می‌شود و جای خود را به تصویری می‌دهد که در آن کاوه و همتا در شبی برفی روی همان نیمکتی که عاشقانه‌های خود را می‌گذراندند، در حال کلنجار برای جدایی اند.
سریال مانکن به کارگردانی حسین سهیلی زاده، تهیه کنندگی ایرج محمدی و نویسندگی بابک کایدان و سرمایه گذاری علی طلوعی، شنبه ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد.
مانکن توسط موسسه تصویر دنیای هنر توزیع و تماشای آنلاین آن نیز از طریق فیلیمو و نماوا انجام خواهد گرفت.
این سریال که روز‌های پایانی فیلمبرداری اش را سپری می‌کند شب گذشته در پردیس کوروش رونمایی شد و هنرمندان و هواداران زیادی از جمله مریلا زارعی، فرزاد فرزین، نازنین بیاتی، امیر حسین آرمان، لیندا کیانی، شبنم قلی خانی، منوچهر هادی، نگار عابدی و… در این اکران خصوصی شرکت کردند.
در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: «همیشه عشق‌های بزرگ و زیبا، دشمنان بزرگ و مخوف داشته اند…»
مانکن با تصویری عاشقانه از کاوه (امیر حسین آرمان) و همتا (نازنین بیاتی) آغاز می‌شود. اما طولی نمی‌کشد که این تصویر خراب می‌شود و جای خود را به تصویری می‌دهد که در آن کاوه و همتا در شبی برفی روی همان نیمکتی که عاشقانه‌های خود را می‌گذراندند، در حال کلنجار برای جدایی اند.
کاوه به شکلی ناگهانی قصد دارد به رابطه شان پایان دهد و همتا هر چه می‌کوشد دلیلش را نمی‌فهمد. او بعد از جدا شدن از همتا به خانه‌ای مجلل و بزرگ می‌رود که در آن کتایون صوفیان (مریلا زارعی) در انتظار اوست. زنی که قصد دارد کاوه را از گذشته اش جدا کند و کاوه‌ای جدید بسازد.
کاوه با مادر (الهام پاوه نژاد) و خواهرش زندگی می‌کند و پدرش (حسین پاکدل) به خاطر بدهی هایش در زندان است. دیری نمی‌گذرد که کاوه با کتایون عقد می‌کند. کاوه قبل از عقد تعهدات زیادی را به کتایون می‌دهد و مبالغ زیادی سفته را در اختیار او و وکیلش قرار می‌دهد و کتایون هم در ازایش چکی به مبلغ هفت میلیارد و دویست میلیون تومان به کاوه می‌دهد.
کتایون صوفیان: ببین کاوه من پول آزادی باباتو دادم، جاش تو رو خریدم. من تو رو خریده ام. هنوز نفهمیدی؟! خریدمت. بابتش پول دادم. بابتش سفته دادی. تو خودتو به من فروختی. گرون هم فروختی، ولی خریدمت… از امروز عاشق منی … هر جا که من بخوام… هروقت که من بخوام… جلوی هر کی که من بگم. تو عاشق منی…
کتایون زنی متمول و قدرتمند است که کاوه را به عنوان همسر خودش انتخاب می‌کند و او را می‌خرد! کاوه برای آزاد کردن پدرش از زندان و سر و سامان دادن به زندگی خانواده اش از عشقش می‌گذرد و تن به ازدواج با کتایون می‌دهد. اما هنوز انگیزه‌های کتایون برای این کار مشخص نیست و این چیزی است که در قسمت‌های آینده مشخص خواهد شد.
با تماشای یک قسمت از مانکن، چیز زیادی نم توان درباره‌ی آن گفت: به جز این که موتور محرکه‌ی اصلی داستان مانکن مثل خیلی سریال‌های دیگر، پول است.
پول و جنگی که اغلب میان پول و عشق در می‌گیرد. همچنین همانطور که از پیش و با دیدن نام فرزاد فرزین در کست این سریال مشخص بود، موسیقی (موسیقی پاپ) نقش زیادی در ساختار سریال مانکن دارد. چنان که تقریبا یک سوم از قسمت اول را، البته با احتساب تیتراژ ابتدا و انتها، صدای ترانه‌های فرزاد فرزین تشکیل می‌دهد.
ترانه‌هایی که توسط روزبه بمانی (ای کاش و آینده (تیتراژ پایانی)) و فرزاد فرزین (مانکن) سروده شده اند و آهنگسازی هر سه با فرزاد فرزین بوده است. قطعه‌ی مانکن و موزیک ویدیوی آن نیز به عنوان قطعه‌ی اصلی سریال و تیتراژ ابتدایی آن، پیش از انتشار قسمت اول و در روز پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه منتشر شد؛ و در آخر، حضور مریلا زارعی که اولین حضورش در یک سریال نمایش خانگی را تجربه می‌کند می‌تواند نوید بخش یک نقش آفرینی متفاوت برای او باشد که مخاطب را نیز برای دیدن قسمت‌های آینده مشتاق می‌کند.

تاریخ انتشار : ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
شناسه مطلب : 8152
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی