لایحه بودجه امسال ،به طور باورنکردنی غیرشفاف،مبهم و دچار آشوب بودجه ای است
نماینده مجلس نهم گفت: آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد چه ما وقتی در لیست سیاه FATF بودیم و چه وقتی از لیست سیاه خارج شدیم، تجارت خارجی غیرنفتی ما، بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است و تقریبا اثری چه در لیست بودن چه نبودن برای ما نداشته است.

به گزارش ملت ما مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس نهم در نشست بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران با اشاره به لایحه تقدیمی دولت به مجلس برای سال ۹۹ گفت: :لایحه بودجه امسال، به طور باورنکردنی غیرشفاف، مبهم و دچار آشوب بودجه‌ای است. منابع حاصل از فروش داخلی میعانات گازی از منابع عمومی خارج شده و به منابع جدول تبصره «۱۴» (هدفمندی یارانه‌ها) منتقل شده است؛ این یعنی یک کار خلاف قانون و به هم ریختن ساختار بودجه.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه، مدیریت بنگاه‌های دولتی مشمول واگذاری، کماکان دولتی باقی خواهد ماند، لذا نمی‌توان نام خصوصی‌سازی بر این کار نهاد. به نظر می‌رسد هدف دولت از این کار، درآمدزایی از ناحیه واگذاری مالکیت بنگاه‌ها، بدون از دست دادن مدیریت آنها بوده است.

بذرپاش تصریح کرد: سود شرکت‌های دولتی در بودجه، حدود ۱۰ هزار میلیارد در نظر گرفته شده است. با بودجه بیش از ۸۵۰ هزار میلیارد تومانی یعنی در غیر بهره ورترین حالت اداره شرکتهای دولتی به سر می‌بریم.

وی در ادامه گفت: آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد چه ما وقتی در لیست سیاه FATF بودیم و چه وقتی از لیست سیاه خارج شدیم، تجارت خارجی غیرنفتی ما، بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است و تقریبا اثری چه در لیست بودن چه نبودن برای ما نداشته است.

رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان افزود: دیو و دلبر کردن صحنه سیاست، آنهم با فریب و دروغ، هنر مردان بزرگ فریبکار است. نقدهای سیاسی و غیرمنصفانه سمپادهای این دولت در گذشته، آقای روحانی را در تصمیمات اقتصادی به ناکجا آبادی رهنمون کرد که در بسیاری از بخشها ایشان از عملکرد خود پشیمان است.

بذرپاش با اشاره به شیوه مدیریتی رهبر انقلاب ادامه داد: رهبر انقلاب پیشتاز استفاده از علم مدرن و علوم نو در حکمرانی اسلامی هستند در حالیکه برخی افراد نامطلع واداده میگویند چه نیازی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای است؛ رهبری با نگاه هوشمندانه و داهیانه علم استفاده از این انرژی صلح آمیز را در دست گرفته‌اند.

وی در ادامه گفت:علیرغم فتوحات انقلاب اسلامی بعنوان محور حق طلبان و آزادگان عالم اما مشکلات اقتصادی کام مردم را تلخ کرده است.

بذرپاش تصریح کرد:مشکل کشور تولید ادبیات انقلابی نیست بلکه به اشتراک گذاشتن و موثر بودن و نحوه مواجهه ادبیات انقلابی با مردم است و جریان نخبه استاد انقلابی باید به این مهم کمک کند.

وی در پایان تصریح کرد: فریبکاران عهد قاجار هم می‌گفتند ما نیازی به نفت نداریم و فریبکاران امروز در امتداد آنان معتقدند که به انرژی هسته‌ای نیازی نداریم.

تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
شناسه مطلب : 10162
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی