رئیس شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران با اشاره به پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی در زندان گفت: من درباره پروفایل مقتول هیچ صحبتی نکرده ام و نمی دانم این موضوع ها از کجا مطرح شده است.

به گزارش ایرنا، در پی انتشار مطلبی در صفحه حوادث یکی از روزنامه ها در روز ۳۰ تیرماه سال جاری در خصوص پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی تحت عنوان ” آدم کشتیم تا به رجایی شهر برویم” و انتساب مطالبی به قاضی رسیدگی کننده به پرونده مذکور، قاضی بابایی رئیس شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران در گفت‌وگو با مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن تکذیب مطالب منتسب به خود، بیان کرد: در خصوص اینکه به نقل از من گفته شده مقتول به دنبال انتشار عکسی در پروفایلش که دارای مضمون توهین به مقدسات بوده بازداشت شده است باید بگویم هیچ اطلاعاتی از این پروفایل در پرونده نیست و من در خصوص پروفایل هیچ صحبتی نکرده‌ام، نمی‌دانم که این موضوع ها از کجا مطرح شده است.

رئیس شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران خاطرنشان کرد: در مورد اینکه شغل مقتول چه بوده هیچ اطلاعی ندارم و همین الان نیز نمی‌دانم. در مورد اینکه گفته شده است مقتول فریب یک گروه سیاسی را خورده است بنده بی اطلاع هستم، اما اتهام های مرحوم شیرمحمدی اعم از توهین به مقدسات دینی و ملی است که کاملاً در پرونده مشخص است.

قاضی بابایی ضمن تکذیب مطالب مطرح شده از قول وی مبنی بر اینکه حکم متهمان روشن است، گفت: اینکه از قول من گفته‌اند حکم متهمان روشن است کاملاً اشتباه و به دور از واقعیت است چرا که تا لحظه انشا، رای خودم هم محتوای حکم صادر شده را با توجه به اینکه ممکن است دلیلی پیدا شود تا مسیر پرونده را تغییر دهد، نمی‌دانم.

رئیس شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران با بیان اینکه متهم به معاونت در قتل شیرمحمدی، محکوم به قصاص بوده و نه اعدام اذعان کرد: تمامی اظهارات منتسب شده به متهمان در جلسه دادرسی کذب و اشتباه است، هیچکدام از این موارد صحیح نیست و با واقعیات موجود در پرونده همخوانی ندارد.

شیرمحمدی به دلیل فعالیت مجرمانه در فضای مجازی (یک کانال تلگرامی) در سال ۹۷ بازداشت شده بود، پس از محاکمه به زندان محکوم شد، اما در اواسط خرداد ماه سال جاری با ضربات متعدد چاقو در زندان کشته شد و به دستور رئیس قوه قضاییه قتل نامبرده در زندان در دست بررسی است.

تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
شناسه مطلب : 6685
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی