«مردم برای کمبود و مشکلات اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند؛ این لعن و نفرین آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است، کسی به مردم آدرس اشتباه ندهد، کسی به‌‌خاطر منافع سیاسی و جناحی، آدرس غلط ندهد؛ آدرس درست واشنگتن دی‌سی کاخ سفید است.» این‌ها بخش‌هایی از سخنان روز گذشته آقای روحانی، رییس‌جمهوری کشور است. سخنانی که طنز تلخ جاری در آن‌ها باب هر نقدی را هم می‌بندد.

آقای رییس‌جمهور در حالی از بقیه و احتمالاً به‌دلیل نقد ناکارآمدی دولت گلایه می‌کند که انگار یادش رفته شخص ایشان و دولت تدبیر و امید قهرمان مصادره به مطلوب کردن و نشانی غلط دادن به جهت منافع سیاسی و جناحی است. نکته تأسف‌برانگیز دیگر در سخنان ایشان، توسل و دخیل بستن به تحریم آمریکا برای پوشاندن ضعف و ناکارآمدی دولتی است که قول به حل تمام مشکلات زمین و زمان داده و تمام تخم‌مرغ‌هایش را در سبد توافق با دیگران بسته بود. کاش آقای رییس‌جمهور حداقل با خودشان رو‌راست بوده و حداقل در خلوت به محاسبه‌ای اجمالی در مورد کارنامه عملکرد دو دوره‌ای دولت تدبیر و امید می‌پرداختند. حال گوییم برجام به‌دلیل بدعهدی بیگانه، توی دیوار خورده و از آن جز کاغذی موریانه خورده چیزی باقی نمانده.

آقای رییس‌جمهور لطف کنند سایر اقداماتی که برای حل معضلات مختلف اقتصادی و معیشتی انجام داده‌اند را لیست کنند تا مشخص شود چه اقدام یا اقدامات دیگری انجام شده ولی به نتیجه‌ای ختم نشده! تازه بعد از ارائه این لیست است که می‌شود قضاوت کرد آیا همه لعن و نفرین‌ها باید به نشانی کاخ سفید پست شوند یا نه! لَختی و کُندی دولت خسته را به نام مبارزه با استکبار فاکتور نکنید آقای رییس‌جمهور!

تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸
شناسه مطلب : 18530
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی