مرکز “شمال ۳۸” با انتشار عکسی ماهواره ای از پهلو گرفتن ۵ روز پیش قطار اختصاصی رهبر کره شمالی در ایستگاه نزدیک ویلای شخصی او در شهر “ونسان” خبر داده است.

آخرین عکس و نشانه از حضور عمومی رهبر کره شمالی در تاریخ ۱۱ آوریل (۱۵ روز پیش) گرفته شده است. تصویر زیر آخرین عکسی است که از “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی در نشست دولت گرفته شده است.

آخرین عکس از حضور عمومی ۱۵ روز پیش رهبر کره شمالی در نشست دولت در پیونگ یانگ/خبرگزاری رسمی کره شمالی/ برخی رسانه ها مدعی شده اند یک روز پس از این عکس، رهبر کره شمالی به دلیل وخامت جسمانی عمل جراحی قلب شده و به کُما رفته و یا درگذشته است.

سایت ملت ما » 1092312 712

پس از این حضور که در ظاهر به نظر نمی‌رسد رهبر کره شمالی دارای ناراحتی خاص جسمانی بوده باشد، رهبر کره شمالی در ۲ رویداد مهم کشورش غایب بوده است؛ رویدادهایی که همه ساله در آن شرکت می‌کرد.

در نخستین رویداد ۴ روز پس از این عکس در مراسم سالگرد تولد پدربزرگش “کیم ایل سونگ” غایب بود. کیم ایل سونگ بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی است و همه ساله سالگرد تولد او با حضور رهبر کره شمالی گرامی داشته می‌شود.

رویداد دیگر دیروز بود که سالگرد تاسیس ارتش کره شمالی بود. این رویداد هم همه‌ساله با حضور رهبر کره شمالی گرامی داشته می‌شود، اما امسال از کیم جونگ اون خبری نبود.

در هفته گذشته شایعات زیادی درباره کیم جونگ اون ۳۶ ساله منتشر شده است و حکومت کره شمالی درباره رهبر خود سکوت پیشه کرده و این سکوت به گسترش شایعات بیشتر دامن زده است.

برخی رسانه‌های غربی، ژاپنی و کره جنوبی با انتشار گزارش‌هایی مدعی شده‌اند کیم جونگ اون درگذشته است؛ برخی نیز ادعا می‌کنند او پس از عمل جراحی قلب و کار گذاشتن “استنت” به کما رفته است.

خبرگزاری رویترز ۲ روز پیش در خبری مدعی شد یک تیم پزشکی از چین برای بررسی وضعیت سلامتی کیم جونگ اون راهی کره شمالی شده است.

آخرین خبر درباره رهبر کره شمالی انتشار تصویری منسوب ماهواره‌ای از پهلو گرفتن قطار مخصوص او در نزدیکی ویلای شخصی اوست

مرکز “شمال ۲۸” که یک مرکز ناظر بر کره شمالی در واشنگتن آمریکاست با انتشار یک تصویر ماهواره‌ای مدعی شده که قطار اختصاصی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در نزدیکی ویلای اومستقر شده است.

انتشار تصویر ماهواره ای از حضور قطار اختصاصی رهبر کره شمالی در ایستگاه ونسان

سایت ملت ما » 1092313 268

این مرکز در گزارشی اعلام کرده قطار اختصاصی رهبر کره شمالی در فاصله روزهای ۲۱ تا ۲۳ آوریل ( ۵ تا ۳ روز پیش) در منطقه تفریحی” ونسان” که ویلای شخصی کیم جونگ اون نیز در آنجاست، مستقر بوده است. رهبر کره شمالی از این قطار اختصاصی برای سفرهای خارجی خود به چین استفاده می‌کند.

مرکز “شمال ۳۸” اعلام کرده با حضور این قطار نمی توان به طور قاطع درباره محل حضور رهبر کره شمالی گمانه زنی کرد اما حضور این قطار می تواند احتمالی بر حضور رهبر کره شمالی در این شهر ساحلی تفریحی در شرق کره شمالی بوده باشد.

گفتنی است یک شایت خبری وابسته به مخالفان فراری حکومت کره شمالی در کره جنوبی برای نخستین بار هفته گذشته در خبری مدعی شد رهبر کره شمالی در روز ۱۲ آوریل (یک روز پس از انتشار آخرین عکس حضورش در نشست دولت) تحت عمل جراجی قلب قرار گرفته و با حال وخیم پسو از عمل به ویلای شخصی خود منتقل شده است.

دولت کره شمالی به طور رسمی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است و عدم حضور رهبر کره شمالی در ۲ هفته گذشته در دو رویداد مهم ملی کره شمالی، بر شایعات درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون دامن زده است.

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
شناسه مطلب : 15514
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی