تیم ملی فوتبال کشورمان سه شنبه هفته جاری در حالی به دیدار تیم ملی بحرین می رود که از آخرین رویارویی دو تیم بیش از ۴ سال و ۹ ماه زمان سپری شده است!

سرویس ورزش مشرق – در چارچوب هفته چهارم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی کشورمان در گروه C این رقابتها سه شنبه ساعت ۲۰ باید در بحرین به مصاف تیم ملی این کشور برود. تیمی که برای ایرانی ها خاطره خوشی ندارد و با وجود اینکه ۱۸ سال از آخرین برد رسمی اش برابر ایران می گذرد و در سال های اخیر همواره یک مغلوب برابر ایران بوده است اما حس تلخ شکست ۳-۱ ایران در آخرین بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ و رقص بحرینی ها با پرچم عربستان که منجر به صعود مستقیم سعودی ها و رفتن ایران به پلی آف شد هنوز در اذهان فوتبال دوستان مانده است.

جالب است بدانید تیم ملی ایران در دیدارهای رودررو مقابل بحرین هربار در خاک بحرین به میدان رفته است هیچ وقت موفق به کسب پیروزی و ۳ امتیاز نشده و به نوعی ویلموتس و شاگردانش بهترین فرصت را برای شکستن طلسم ۱۸ ساله نبردن در بحرین را در اختیار دارند. اولین دیدار دو تیم در بحرین به سال ۲۰۰۱ و آن شکست تلخ برمی گردد. البته بحرین هم هیچگاه در ایران موفق به بردن تیم ملی کشورمان نشده است.

تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
شناسه مطلب : 8816
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی