شیوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با خردمندی همراه نبود
نماینده ورامین در مجلس گفت: هیچ عقلانیتی در شیوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین مشاهده نمی‌شود.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با بی‌تدبیری همراه بود و مقدمات کار و تمهیدات لازم برای اجرای این طرح فراهم نشده بود.

وی افزود: بعد از گرانی بنزین ما شاهد هستیم که رئیس جمهور مصاحبه می‌کند و می‌گوید من از گرانی بنزین اطلاعی نداشتم و روز قبل از افزایش قیمت بنزین هم وزیر نفت در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند که بنزین اصلاً گران نمی‌شود و این نشان می‌دهد این تصمیم‌گیری تا چه اندازه با آشفتگی و بی‌نظمی همراه است که که هیچ عقلانیتی در آن مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ این اقدام دولت نارضایتی مردم را در پی داشت و روی مشارکت مردم در انتخابات نیز تأثیر می‌گذارد.

نقوی خاطرنشان کرد:‌ مجلس روی موضوع قیمت در بازار و اینکه گرانی بنزین در بازار تلاطم ایجاد نکند حساسیت خاصی دارد و در کمیسیون امنیت مجلس هم در همین راستا نشستی را با حضور مسئولان مربوطه اجرایی برگزار و موضوع را بررسی کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت بیشتر دارد و ما متأسفانه امروز تلاطم در بازار را پس از گرانی بنزین شاهد هستیم و افزایش قیمت‌ها سرسام‌آور است. خود قیمت بنزین یک مصیبت است و گرانی کالاها مصیبتی دیگر.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی که من می‌گویم خردی در نحوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین مشاهده نمی‌شود به همین خاطر است که باید همه جوانب کار از جمله بحث بازار و … در این طرح ملاحظه می‌شد. چرا که ما علاوه بر افزایش قیمت بنزین و تأثیر افزایش در این بخش را در کالاها در بازار نیز داریم و این در حالی است که درآمد مردم تغییری نکرده و ثابت مانده به ویژه قشر حقوق‌بگیر، بازنشسته و مستمری‌بگیر که یک حقوق ثابتی را سر ماه دریافت می‌کند.

نقوی خاطرنشان کرد: مجلس و دولت با همت و تلاش خود نباید اجازه دهند که گرانی بنزین و تأثیرات بر بازار بیش از این بر مردم فشار وارد کند و مانع از تحمیل فشارهای سنگین‌تر به مردم شوند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ دستگاه‌های نظارتی باید متخلفین در بحث تلاطم در بازار را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند و البته قوه قضاییه هم نشان داده در برخورد با متخلفین تعارفی ندارد و با قاطعیت با آنها برخورد می‌کند و در صف مقدم مبارزه با متخلفین است.

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
شناسه مطلب : 9526
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی