سلفی بگیران علیه تحول اقتصاد
وکیل الدوله های دیروز، منتقدان امروز مجلس یازدهم شده‌اند
مجلسی که کارش تبعیت از دستورات دولت بود و از غوغای جهان و اوضاع مملکت فارغ بود، حالا نمایندگانش علیه بسته اقتصادی مجلس یازدهم که برای تحول و بهبود معیشت قشر ضعیف جامعه تدوین شده است موضع گیری می کند و ندای همیشگی «نمی شود» سر می دهند .

روز گذشته احمد مازنی نماینده مجلس دهمی که سابقه سلفی گرفتن با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صحن مجلس، مدت‌ها نقل محافل بود، در انتقاد از طرح مجلس یازدهم برای ارائه بسته اقتصادی برای تحول به نفع مردم، گفته است: « آنچه، قالیباف مطرح کرد بیشتر از نگاه یک مدیر در فعالیت‌های اجرایی است و قالیباف مجلس را با شهرداری و نیروی انتظامی اشتباه گرفته است، مثل یک رییس سازمان که همه را به خط می‌کند و می‌خواهد فلان جا تونل بزند و فلان ساختمان را خراب کند؛ در حالی که اداره قوه مقننه متفاوت است و در قامت یک حوزه اجرایی نباید به قوه‌مقننه نگاه کرد.»

او که در طول حضور خود در کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، اقدام قابل توجهی در جهت بهبود شرایط فرهنگی و اقتصادی کشور نداشته است، همچنین با نقد گفت‌و‌گوی تلویزیونی محمدباقر قالیباف ، رئیس مجلس خواسته است تا وی در نشستی مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران پاسخ بدهد. حتی برخی سیاسیون حامی دولت پا را از این فراتر گذاشته و مجلس را به عجول بودن متهم و فراموش کرده‌اند که خستگی و کندی دولت به ویژه در این ماه‌های پایانی سبب شده چرخ اقتصاد کشور توان حرکت نداشته‌باشد. همچنانکه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده دوره دهم مجلس، درباره بسته اقتصادی مجلس یازدهم، گفته بود: «با مجلس عجولی طرفیم. نمایندگان اقداماتی می‌کنند که سوژه رسانه‌ها می‌شود.»

نمایندگانی که با عملکرد ضعیف خود مجلس را از رأس امور بودن انداختند حال کار کردن برای مردم را از دلایل ناکارآمدی مجلس یازدهم برمی‌شمارند. وکیل‌الدوله‌هایی که آنقدر طعم همراهی با دولت به کامشان شیرین آمده بود که به جای جلب رضایت مردم در پی کسب رضایت دولت بودند و در برابر ناکارآمدی دولت با دولتمردان مماشات می‌کردند. لذا این نمایندگان به جای انتقاد از تلاش، اراده و انگیزه مجلس فعلی برای حل مشکلات مردم بهتراست پاسخگوی عملکرد نامناسب خود در کنترل و هدایت و نظارت بر مجلس باشند و درباره نقش خود در آشفتگی اقتصاد کشور پاسخ بدهند. «بسته اقتصاد مردمی» با زیرساختی برای تحول زندگی مردم و اداره امور کشور و تحقق نتایج عینی و ملموس در این حوزه، از مهم ترین بخش های تصمیم اقتصادی مجلس جدید است که رییس مجلس در نشست مجازی نمایندگان با رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشت. قالیباف در این جلسه با بیان راهبردهای این بسته اقتصادی گفته بود: ما عقیده داریم دوره آزمون و خطا دیگر تمام شده و یک راه بیشتر نداریم که آن هم بازگشت به آرمان انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد است؛یعنی مردمی‌سازی اقتصاد و تولید قدرت اقتصادی که در واقع همان اقتصاد مقاومتی است و مدیریت جهادی که منبعث از فرهنگ دفاع مقدس است. رویکرد و موضع گیری نسبت به برنامه های مجلس جدید نشان داد که طیف حامی دولت تغییرات را برنمی تابند و همچنان اصرار دارند با همان فرمان برجامی کشور را اداره کرده و بدون توجه به مشکلات زیادی که مردم از این سبک مدیریت با آن دست و پنجه نرم می کنند کشور را با مخاطرات بیشتری مواجه سازند. سلفی بگیران با موگرینی که شریک آشفتگی وضع اقتصاد کشور هستند و  باید نسبت به عملکرد ضعیف‌شان پاسخ دهند هنوز چند ماه از آغاز به کار مجلس نگذشته شروع به انتقاد و تخریب می کنند . مسببان وضع موجود با صراحت مقابل تحول در اقتصاد کشور و  ارائه راه حل موضع می‌گیرند. این نوع نگاه جناحی مدعیان دفاع از منافع مردم دقیقاً خلاف منافع مردم است.

تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۹
شناسه مطلب : 17453
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی