روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند
رئیس‌جمهور گفت: ملت و مسئولان کشور شجاع‌تر و غیورتر از آن هستند که این جنایت را بی‌پاسخ بگذارند و در موقع مناسب پاسخ این جنایت را خواهند داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: مردم عزیز کشور ما و مردم جهان در جریان یک اقدام تروریستی از سوی ایران‌ستیزان علیه یک پژوهشگر و دانشمند ایرانی بودند که اتفاقاً در ماه‌های اخیر وقت خود را عمدتاً صرف مبارزه با کرونا و پژوهش‌ها و ساخت کیت‌ها و امور این‌زمینه اختصاص داده بود.

وی افزود: او برای خودکفایی کشور در عرصه دارو و تجهیزات در بخش پژوهشی در وزارت دفاع که مسئول بخشی بود که کار زیادی انجام داد و توانست بخشی از نیازهای مردم در مقابله با کرونا را برطرف کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: این ترور وحشیانه نشان می‌دهد که دشمنان ما در هفته‌های پراضطرابی هستند و احساس می‌کنند دوران فشار آن‌ها در حال کم شدن است و شرایط جهانی در حال تغییر می‌باشد. این چند هفته برایشان مهم است که حداکثر استفاده را ببرند تا هم بتوانند شرایط نامطمئنی را در منطقه به‌وجود بیاورند و توجهات جهانی از ترور و ارعابی که در مناطق اشغالی به‌وجود آورده بودند، معطوف به مشکلات دیگر بشود.

روحانی ادامه داد: همه اتاق‌های فکر و دشمنان ایران به‌خوبی بدانند ملت ایران و مسئولین کشور شجاع‌تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایت‌کارانه را بی‌پاسخ بگذارند و مسئولین مربوطه به‌موقع مناسب پاسخ خواهند داد. هم‌چنین ملت ایران هوشمندتر و حکیم‌تر از آن هستند که در دام توطئه صهیونیست‌ها بیفتند،‌ آن‌ها در فکر ایحاد آشوب و بلوا هستند و بدانند که ما دست آن‌ها را از پیش خوانده‌ایم و موفق نخواهند شد که به اهداف خبیثانه‌ خود برسند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی و آن‌ها که ضد ایران‌اند بدانند که مسیر توسعه و تحقیقات کشور با سرعت ادامه خواهد یافت و با ازدست‌دادن عزیزانی مانند فخری‌زاده،‌ فخری‌زاده‌های فراوان کمر همت می‌بندند و وجود او را که در جمع ما نیست جبران خواهند کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه این جلسه به مسئله کرونا پرداخت و گفت: از مردم خوب و فهیم ایران تشکر می‌کنم که خصوصاً در هفته‌های گذشته که ناچار به افزایش محدودیت‌ها بودیم و مردم رعایت کردند؛ البته به‌خوبی می‌دانیم که محدودیت‌ها راهکار اصلی نیست و بلکه یک علامت و هشدار بزرگی است و اقدامات زیادی باید انجام شود تا به هدف برسیم. محدودیت‌هایی که از یک‌ماه پیش در ۴۳ و ۴۶ شهرستان شروع شد، در آمار امروز نمایان بود که تأثیرگذار بوده و در ۱۵۰ شهری که از اول آذرماه محدودیت شدید اعمال شد، مثبت می‌بینیم و امیدواریم تا پایان هفته جاری شاهد مثبت بیشتری باشیم. علاقه داریم با همکاری بیشتر مردم، بتوانیم در این هفته کاری کنیم که شهرهای قرمز به شرایط نارنجی یا زرد بازگردند که مردم در آن شرایط هم بتوانند فعالیت اقتصادی داشته باشند و هم بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

تاریخ انتشار : ۸ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴
شناسه مطلب : 18982
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی