راهور ناجا: شرایط جدید ترخیص وسایل نقلیه توقیفی
رئیس پلیس راهور ناجا: خودرو و موتورسیکلت هایی كه به دليل جريمه بالاي ١ ميليون تومان توقيف هستند با شرايط جديد ميتوانند ترخيص شوند (+جزئیات)

در حال حاضر ۸۱ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو و بیش از ۷۲ هزار دستگاه موتورسیکلت به دلیل جریمه بالای یک میلیون تومان در پارکینگها هستند

چرئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از طرح جدید برای ترخیص خودرو ها و موتور سیکلت هایی که به دلیل جریمه بالای ۱ میلیون تومان توقیف هستند خبر داد.

به گزارش خبرنگار عصر ایران سردار کمال هادیان فر در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۸۱ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو و بیش از ۷۲ هزار دستگاه موتورسیکلت به دلیل جریمه بالای یک میلیون تومان در پارکینگها هستند گفت: بسیاری از این افراد بین یک میلیون تا حدود ۱۵ میلیون تومان جریمه داشتند و در پارکینگ متوقف هستند.

وی ادامه داد:اغلب این خودروها از نوع پراید و پژو … بود که نشان میدهد متعلق به قشر ضعیفتر جامعه است و به همین دلیل امکان پرداخت جریمه را نداشتند و همین امر سبب شده بود تا خودروها در پارکینگ بمانند و هزینه پارکینگ نیز برایشان لحاظ شود.

رییس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: در همین راستا با موافقت فرمانده ناجا و دستور وزیر کشور بر اساس ماده ۴۷ قانون محاسبات عمومی کشور مقرر شد تا امکان پرداخت قسطی جرائم برای این افراد با رعایت یکسری شروط فراهم شود.

وی با بیان اینکه از یازدهم تیرماه این امکان برای مالکان این خودروها در سراسر کشور فراهم است درباره این شروط اجرایی آن گفت: اول اینکه افراد متخلف متعهد میشوند که به مدت یکسال جریمه خود را پرداخت کنند.
شرط دوم این است که خودرو یا موتورسیکلت در سن فرسودگی نباشد؛ یعنی خودرو سواری تا سن ۲۰ سال، خودرو عمومی ۱۲ سال، موتور سیکلت کاربراتوری ۶ سال و…. باشد.

وی ادامه داد: شرط دیگر این است که مجموع تخلفات حادثه ساز این فرد کمتر از ۴۰ درصد کل تخلفات فرد باشد؛ شکایت قضایی نداشته باشد و همچنین خودرو تا پرداخت کامل جرائم امکان انتقال به دیگری را ندارد.

تاریخ انتشار : ۵ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
شناسه مطلب : 5433
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی