رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات اصلی‌ترین نهاد نظارت مالی کشور است و کسی حق ندارد خدشه‌ای به آن وارد کند.
بذر پاش با تاکید براینکه  پاسداری از بیت المال را به سختگیرانه ترین سطح خود خواهیم رساند،اضافه کرد:در دوران تحریم‌ها و برای عبور از آن، روش‌های درست را با مدیران مطرح می‌کنیم تا تصمیم بگیرند و نترسند.

مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید و سابق این دیوان که صبح امروز برگزار شد،گفت: دیوان نهادی است که از ابتدا برای نظارت ملت به وضع مالی کشور به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه  از دیوان محاسبات توقع حسابرسی اثربخش می‌رود که طبیعتا این در سایه حسابرسی عملکرد است، ادامه داد:تا دولت بودجه ریزی عملیاتی را آغاز نکند، دیوان هم نمی‌تواند حسابرسی عملکرد را به نحو احسن انجام دهد. البته با میانبرهایی در کوتاهترین زمان ممکن این کار را خواهیم کرد.

رئیس دیوان محاسبات تصریح کرد: دیوان باید کارنکردن‌ها را هم محاسبه کند؛ این یعنی حسابرسی عملکرد و عدم النفع ناشی از تصمیم نگرفتن‌ را محاسبه خواهیم کرد؛ این احتکار قدرت به اندازه احتکار کالا باید مورد توجه و حساب‌رسی قرار گیرد.

بذر پاش با تاکید براینکه  پاسداری از بیت المال را به سختگیرانه ترین سطح خود خواهیم رساند،اضافه کرد:در دوران تحریم‌ها و برای عبور از آن، روش‌های درست را با مدیران مطرح می‌کنیم تا تصمیم بگیرند و نترسند.

وی ادامه داد:  دیوان را  انشاالله به خط می‌کنیم و این یک سیاست قطعی خواهد بود؛ از اطلاعات توامان تولیدشده در بخش‌های دیگر کشور استفاده خواهیم کرد.

رئیس دیوان محاسبات عنوان کرد:  باید نهضت قیمت تمام شده کالا و خدمات را در دیوان دنبال کنیم تا مردم را هرچه بیشتر از مدیریت متنفع نماییم.

بذر پاش ادامه داد: قطعا توسعه‌ی دایره نظارت دیوان را به جد دنبال خواهیم کرد؛ تعریف مضیق از بیت المال چاره کار نیست. قطعا نظارت مردمی را گسترده خواهیم کرد.

رئیس دیوان محاسبات با بیان اینکه ساختار و تشکیلات دیوان را به روزرسانی می‌کنیم، اضافه کرد: گزارش تفریغ بودجه که مهمترین سند نظارت مالی کشور است، باید تغییرات جدی بکند. بسیاری از پرونده‌هایی که تشکیل می‌شود ناشی از همین تاخیر است.

بذرپاش با بیان اینکه دیوان از نیروهای متخصص، نجیب، کم حرف و پرکار زیادی برخوردار است، فت: همکاران شریف و صدیق خود را به مجاهدتی متفاوت دعوت می‌کنم.

وی ادامه داد: با دیوان کار سیاسی نخواهیم کرد با ما برخورد سیاسی شد ولی با کسی سیاسی برخورد نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: کلکسیونی از تهمت را به ما وارد کردند که از همه‌ی آنها گذشتم پاسخ ما، کار بیشتر برای مردم و نظارت دقیق‌تر بر بیت المال کشور است.

تاریخ انتشار : ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲
شناسه مطلب : 17582
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی