عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت در حال بازی با مجلس و افکار عمومی با کلید واژه بازرگانی است.دولت به جای احیاء وزارت بازرگانی نظارت بر بازار را جدی بگیرد

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره احیا وزارت بازرگانی گفت: برای مردم و مجلس مهم نیست که چه وزارتخانه‌ای وظیفه واردات و توزیع کالا را برعهده دارد زیرا مردم و نمایندگان واردات صحیح و دارای سیاست و روند توزیع مناسب و بدون رانت را می‌خواهند این در حالی است که هم در وزارت جهاد کشاورزی و هم در وزارت بازرگانی سابق انتقادات زیادی به اقدامات آنها در این باره وجود داشته و یک وزارتخانه از تولید کننده حمایت نمی‌کند و وزارتخانه دیگر به دنبال واردات است.

وی افزود: نباید در زمینه واردات و توزیع کالاها جیب رانت‌خوار پر شود بلکه باید سفره مردم مستضعف و نیازمند از اجناس حمایتی پر شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: بهانه دولت درباره آشفتگی بازار و توزیع نامناسب کالاهای اساسی نبود وزارت بازرگانی درباره واردات است. در حالی که قطعا احیای این وزارتخانه معجزه‌ای نخواهد کرد ضمن اینکه هزینه زیادی را بر دوش دولت و ملت و بیت‌المال خواهد گذاشت.

سلیمی گفت: تشکیل وزارت بازرگانی مغایر برنامه ششم توسعه است زیرا در این برنامه اعلام کرده‌ایم که هر سال باید حجم دولت کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: دولت در حال بازی با مجلس و افکار عمومی با کلید واژه بازرگانی است و روزگاری بحث احیای وزارت بازرگانی را مطرح کرده و روزگاری بحث معاونت بازرگانی در وزارت صمت و روزگاری بحث معاون بازرگانی رئیس‌جمهور.

سلیمی تصریح کرد: دولت در مجموع خیلی دوست دارد معاونت بازرگانی ریاست جمهوری را تشکیل دهد تا هم از نظارت مجلس به دور باشد و هم اختیار عمل بیشتری نسبت به وزرا داشته باشد که البته همین روش را دولت در سازمان میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست به کار گرفته است.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: اگر وزارت بازرگانی در شرایط فعلی احیا شود باید در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها، اداره بازرگانی تشکیل شده و نیرو و کارمند خودرو در  اختیار گرفته شود که قطعا هزینه‌های مختلف دیگری علاوه بر هزینه‌های جاری خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵
شناسه مطلب : 6860
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی