با گذشت ۳ روز از رسانه‌ای شدن نامه سرگشاده ۲۰۰۰ استاد دانشگاه خطاب به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه، سازمان بسیج اساتید کشور خواستار پاسخگویی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به این نامه شد.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با گذشت ۳ روز از رسانه‌ای شدن نامه سرگشاده ۲۰۰۰ استاد دانشگاه خطاب به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه، روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور در روز خبرنگار، خواستار پاسخگویی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به این نامه شد.

متن نامه ۲ هزار استاد دانشگاه به روحانی و ظریف را اینجا بخوانید.

دفتر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای خطاب به مسئول دفتر ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور و نیز سخنگوی وزارت امور خارجه درخواست کرد نامه مهمّ ۲۰۰۰ استاد دانشگاه یکبار دیگر به اطلاع رئیس جمهور و وزیر امور خارجه رسانده شود تا باگذشت ۶ سال انتظار گره‌گشایی برجام، پیامدهای خسارت‌بار اعتماد به آمریکا و اروپا توسط دولت برای ایرانیان روایت‌گری شود.

روابط عمومی بسیج اساتید کشور با یادآوری این نکته که این ۲۰۰۰ استاد جمع کوچکی از هزاران استاد دانشگاه هستند که با این رای و نظر همسو و هم‌نظر هستند اعلام کرد: از دیپلمات‌ها و دولت محترم انتظار می‌رود ضمن ارائه پاسخ درخور به این ۲۰۰۰ استاد دانشگاه که از برجسته‌ترین اقشار نخبگانی در کشور محسوب می‌شوند، پیامدهای خسارت‌بار اعتماد به آمریکا و اروپا را برای ایرانیان روایت‌گری کرده و از نزدیکی غربی‌ها به پیشران‌های توسعه و پیشرفت ملّی جلوگیری نمایند.

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور در پایان تصریح کرده است: بدیهی است عدم پاسخگویی دولت محترم به این مطالبه در حافظه ملّی ایرانیان ثبت شده و استادان دانشگاه از طرق دیگری مطالبه خود را به‌طور جدّ پیگیری خواهند کرد.

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴
شناسه مطلب : 7502
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی