دختر روحانی عضو هیئت علمی شهید بهشتی شد؟!/ مسئولان ذی‌ربط پاسخگو نیستند
نام دختر حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور به عنوان عضو جدید هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درج شده؛ اما مسئولان این دانشگاه از توضیح برای شفاف‌سازی راجع به این موضوع طفره می‌روند. برخی نیز تأکید می‌کنند که اصلاً جذب صورت نگرفته است! ماجرا چیست؟

مراجعه به سایت دانشگاه در آن زمان نشان می‌دهد که چنین اتفاقی رخ نداده است و هنوز خانم مریم روحانی عضو هیئت علمی این دانشگاه محسوب نمی‌شود.

تصویر صفحه اعضای هیئت علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۹؛ در آن زمان اسم خانم مریم روحانی در این صفحه وجود نداشت


در همان هنگام(اردیبهشت ۹۹) خبرنگار تسنیم با برخی مسئولان دانشگاه، از جمله آقایان آرش خجسته (مدیر گروه مربوطه) و دکتر صدوقی مسئول هیئت جذب دانشگاه تماس گرفت تا این مسئله را از آنها جویا شود.

آقای آرش خجسته در آن زمان درباره این خبر ابتدا به خبرنگار تسنیم تأکید می‌کرد که این موارد چه ارتباطی با خبرگزاری دارد؟! اما پس از گفت‌وشنود مکرر با تسنیم گفت که هر فردی می‌تواند درخواست بدهد و بر اساس شایستگی بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد. اما اینکه کسی بتواند جذب بشود یا خیر را باید هیئت جذب نظر بدهد. گروه هم حتماً ارزیابی می‌کند و نظرش را به هیئت جذب اعلام می‌کند.

آقای خجسته در این گفت‌وگو هیچ نکته‌ای درباره خانم مریم روحانی نگفت و اصرار داشت که راجع به چنین نامی صحبت نکند. او تأکید می‌کرد من به عنوان کارمند دانشگاه مجاز نیستم به خبرگزاری توضیحی بدهم.

اما پس از آن خبرنگار تسنیم با آقای دکتر صدوقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و دبیر هیئت جذب این دانشگاه تماس گرفت تا موضوع را از او جویا شود. آقای صدوقی نیز تأکید می‌کرد که اصلاً نام خانم مریم روحانی را ندیده است چرا که دانشگاه به دلیل مسائل کرونا مدتی تعطیل بوده و او هم حضور ذهنی درباره اسامی که درخواست عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داده‌اند ندارد. آقای صدوقی تأکید می‌کرد که حدود ۲۰۰-۳۰۰ نفر درخواست کرده‌اند و او اسم آنها را نمی‌داند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه اما گفته می‌شود ظاهراً اعتراض‌هایی در این زمینه هست و حتی کارهای ایشان در حال انجام است، گفت که اجازه بدهید بررسی کنم و از همکاران در این باره بپرسم!

آقای صدوقی تأکید می‌کرد که مصاحبه‌های هیئت علمی قرار است بعد از ماه رمضان انجام شود و اصلاً در حال حاضر خبری نیست!

اما پس از چندی با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشخص شد که نه تنها خبرهایی بوده، بلکه نام خانم مریم روحانی این بار رسماً به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درج شده است!

 

تاریخ انتشار : ۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
شناسه مطلب : 17614
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی