لحظه به لحظه با تحولات فلسطین؛حمله ور شدن نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها در باب العامود
نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینی هایی که در باب العامود حضور دارند، حمله ور شده اند و فلسطینی ها با ایستادگی در برابر آنها از خروج از این منطقه مخالفت می ورزند.

به گزارش سایت خبری ملت ما، راهپیمایی موسوم به پرچم قرار است که امروز سه شنبه عصر برگزار شود. طبق برنامه اعلام شده، صهیونیست‌ها در نظر دارند مقابل باب العامود اقدام به تجمع و رقص و پایکوبی با پرچم‌های صهیونیستی کنند.

این راهپیمایی در حالی قرار است برگزار شود که فلسطینی‌ها به شدت نسبت به آن هشدار داده و گفته اند که در برابر آن سکوت نمی‌کنند و اجازه برگزاری آن را نمی‌دهند برخی منابع نسبت به وقوع درگیری در اراضی اشغالی و حتی از سرگیری جنگ و درگیری‌ها در نوارغزه به خاطر این راهپیمایی به شدت هشدار داده اند.

در همین راستا، مقاومت فلسطین به نیروهای خود از جمله یگان‌های موشکی دستور آماده‌باش کامل داده است. پهپادهای اسرائیلی هم طی دو روز اخیر به طور گسترده در آسمان نوارغزه در حال گشت‌زنی بودند.

برخی منابع اسرائیلی برآورد کرده‌اند که پاسخ مقاومت به برگزاری این راهپیمایی، به شکل ارسال بالن‌های آتش‌زا از غزه به سمت اراضی اشغالی یا شلیک راکت به سمت برخی شهرک‌های مجاور غزه باشد.

الاخبار هم به نقل از برخی منابع آورده است که پاسخ مقاومت کاملاً هدفمند و به موازات راهپیمایی شهرک‌نشینان افراطی خواهد بود و یگان‌های موشکی مقاومت هم کاملاً آماده حملات راکتی به اهداف و مواضع دشمن هستند.

کمیته پیگیری جریان‌های ملی و اسلامی فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ هم با صدور فراخوانی عموم فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و سرزمین‌های اشغالی را به حضور گسترده در این شهر و اطراف مسجد الاقصی برای مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست فراخوانده است.

۱۶:۵۵ استقرار گسترده نظامیان در باب العامود

منابع خبری از استقرار گسترده نظامیان رژیم صهیونیستی در باب العامود و بستن آن با موانع آهنی خبر دادند و اینکه نظامیان زیادی به باب العامود به منظور وادار کردن فلسطینی ها برای خروج از آن مستقر کرده اند

۱۶:۵۰ ایستادگی فلسطینی ها در برابر اشغالگران

فلسطینی ها در برابر نظامیان رژیم صهیونیستی که با زور می خواهند آنها را از باب العامود بیرون کنند، ایستادگی می کنند و با خروج از باب العامود در قدس با وجود تهدیدات نظامیان صهیونیست، مخالفت می ورزند.

۱۶:۴۰ ضرب و شتم فلسطینی ها در قدس اشغالی

المیادین اعلام کرد: نظامیان رژیم صهیونیستی وحشیانه به سمت فلسطینی هایی که در باب العامود در قدس اشغالی تجمع کرده اند، حمله ور شده اند. نظامیان رژیم صهیونیستی یکی از فلسطینی ها را پس از ضرب و شتم او، بازداشت کردند.

۱۵:۱۵ تشدید تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی در قدس

ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم و از ترس هشدارها و تهدیدهای مقاومت فلسطین در نوارغزه به منظور جلوگیری از برگزاری راهپیمایی پرچم در بیت المقدس اعلام کرد که برای برگزاری این راهپیمایی تحریک آمیز آماده است و تدابیر امنیتی خود را در این رابطه افزایش داده است.

۱۵:۰۰ تل آویو به دنبال تثبیت اشغال قدس است

زیاد الحموری رئیس مرکز حقوقی قدس اعلام کرد که صهیونیستها با برگزاری راهپیمایی پرچم در تلاش هستند تا نشان دهند این شهر در اشغال و سیطره کامل آنها قرار دارد. وی با بیان این مطلب افزود: مسئولان رژیم صهیونیستی سعی دارند هیمنه خود را بر قدس تثبیت کنند زیرا جنگ اخیر غزه و همبستگی ملت فلسطین باعث شد این رژیم در تنگنا قرار بگیرد.

وی افزود: کابینه کنونی رژیم صهیونیستی نسبت به کابینه نتانیاهو افراطی تر است و از همین رو سعی دارد به هر شکل ممکن این راهپیمایی را برگزار کند.

۱۴:۳۲ درخواست لغو راهپیمایی پرچم

شماری از کارشناسان، تحلیلگران و اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) خواستار لغو راهپیمایی پرچم شده اند.

۱۴:۱۵ وحشت شهرک نشینان صهیونیست از وقوع جنگ با غزه

شهرک نشینان اطراف غزه ترس و وحشت خود را از وقوع جنگی دیگر با غزه در صورت برگزاری راهپیمایی پرچم در بیت المقدس ابراز کرده اند. این شهرک نشینان به شدت از اقدام صهیونیست‌های افراطی عصبانی هستند و معتقدند آنها هزینه اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها در قدس را می‌پردازند.

۱۴:۰۰ فراخوان راهپیمایی در غزه برای دفاع از قدس

در پی قصد رژیم صهیونیستی برای برگزاری راهپیمایی پرچم، کمیته ملی راهپیمایی بازگشت، جوانان فلسطینی را به قیام برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی فراخواند.

۱۳:۱۰ جهاد اسلامی: اشغالگران در قدس جایی ندارند

جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: سد بلندی در برابر همه تلاش‌ها برای وارد شدن گزند به مسجد الاقصی خواهیم بود. سرزمین، سرزمین ماست و قدس، قدس ماست و مسجد، مسجد ماست.

جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: اشغالگران جایی در قدس ندارند و جانفشانی برای مسجد الاقصی مهم است. ساکنان قدس صف واحدی را همه جای این شهر تشکیل دهند. از ملت فلسطین در کرانه باختری و اراضی ۴۸ می‌خواهیم که به سمت قدس بروند.

۱۳:۵۰ حماس: هر آنکه درخواست خویشتنداری دارد از صهیونیست‌ها بخواهد که دست از اقدامات تنش زا بردارند

از سوی دیگر محمد حماده سخنگوی حماس اعلام کرد: واسطه‌ها از مقاومت درخواست که دست به تنش به سبب راهپیمایی پرچم‌ها نزند.

وی افزود: جدا از درخواست میانجی گران، چاشنی انفجار در دست اشغالگران است.(اشاره تلویحی به اینکه همه چیز به صهیونیست‌ها ربط دارد و اینکه با ممانعت از برگزاری راهپیمایی پرچم‌ها مانع از تشدید اوضاع شوند).

حماده گفت: هر آنکه که خواهان خویشتنداری است از اشغالگران بخواهد که دست از اقدامات تنشزای خود در قدس و مسجد الاقصی دست بردارند. مقاومت اوضاع را بررسی می‌کند و همه گزینه‌ها مطرح است.

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
شناسه مطلب : 19764
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی