سفیر چین از ورود ‏تیم پزشکان متخصص چینی با محموله جدید کمکهای اهدایی این کشور برای مقابله با شیوع کرونا به تهران خبر داد.

 «چانگ هوا» سفیر چین در تهران ساعتی پیش از ورود متخصصان چینی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به ایران خبر داد.

وی در توئیترش نوشت: «تیم متخصصان پزشکی چین با محموله جدید اهدای چین وارد تهران شد.»

شب گذشته یک محموله کمک های چین شامل ۵۰ هزار کیت تشخیص کرونا با پرواز ماهان از گوانگجو راهی ایران شد.

« هوا چونیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین پیش از این در این باره اعلام کرده بود که یک تیم از کارشناسان چین در مسیر ایران هستند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره عنوان کرد: کووید-۱۹ دشمن همه است. ما باید با همدیگر با آن مبارزه کنیم. هیچ چیزی نمی تواند مردم ایران را شکست دهد.

به گزارش فارس، پیش از این روزنامه گلوبال تایمز چین خبر داد که دولت این کشور تیمی متشکل از متخصصان کنترل «کرونا» را روانه ایران کرده است.

یک منبع به این روزنامه گفته بود که چین برای کمک به ایران جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا یک تیم متخصص پزشکی را از شانگهای به ایران فرستاده است. این تیم چهار کارشناس کنترل امراض را شامل می‌شود.

تاکنون یک محموله کمک های چین شامل ۲۰ هزار کیت تشخیص کرونا وارد ایران شد و این محموله روز جمعه به ایران تحویل داده شد. دومین محموله کمک های پزشکی چین شامل بیش از ۵۰ هزار کیت پیشرفته تشخیص سریع کرونا و دستگاه های اکسیژن ساز دیشب با پرواز باری ماهان از گوانگجو عازم تهران شد.

بعدازظهر جمعه نیز وانگ یی وزیر خارجه چین با ظریف تلفنی گفتگو و آمادگی این کشور را برای ارائه کمک و تجربیات چین در مقابله با کرونا اعلام کرد.

تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
شناسه مطلب : 13661
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی