توپ بی صداقتی و سوءمدیریت در زمین فدراسیون و وزارت ورزش/ پشت پرده تجمعات برخی از استقلالی ها چیست؟
برخی از هواداران استقلال در چند وقت اخیر اقدام به تجمع مقابل باشگاه مورد حمایت خود و فدراسیون فوتبال کرده اند که این موارد نیاز به ریشه یابی دارد.

تجمع اعتراضی هواداران تیم های پرطرفدار در فوتبال مسئله عجیب و غریبی نیست. این روند به طور معمول در فوتبال دنیا اتفاق می افتد که البته در کشورهای صاحب فوتبال این موارد بسیار اندک است به طور مثال این اواخر بابت ماجرای های مسی با باشگاه بارسلونا این تجمع اعتراضی اتفاق افتاد که تداوم هم نداشت.

اما در تهران شرایط به شکل عجیبی پیچیده می شود. هواداران سرخابی به بهانه های ضعف مدیریتی دو باشگاه و یا برآورده نشدن خواسته هایشان که حاصل تفکرات خودشان است و محصول  بی اطلاعی شان از اتفاقات درون باشگاه و شرایطی که پیرامون آن رخ داده، است به خود این حق را می دهند تا با تجمعات مقابل باشگاه ها یا وزارت ورزش و این اواخر هم فدراسیون فوتبال اعتراض خود را نشان دهند.

اینکه هواداران این دو باشگاه مردمی حق دارند نسبت به شرایط تیم خود نگران باشند و یکی باید به دغدغه های آنها پاسخ دهد شکی نیست اما اینکه بابت هر ماجرایی چنین تجمعاتی رخ دهد، از شکل طبیعی اش خارج است.

در تجمعات اخیر استقلال مسئله مهمی که نادیده گرفته شده، اصل قضیه است و به نظر می رسد عده ای با سواستفاده از احساسات هواداران قصد دارند صورت مساله را پاک کرده و ذهن ها را از ماجرای اصلی دور کنند.

البته این وسط برخی از علاقه مندان به این تیم از دایره منطق خارج شده و با سر دادن شعار علیه وزارت ورزش و مسئولان فدراسیون و حمایت کردن از مربی که با پای خودش از ایران رفت و باعث و بانی مشکلات در اردوگاه آبی شد، تیشه به مشکلات می زنند و بر دامنه آن می افزایند.

ورود حراست وزارت ورزش و حتی فدراسیون فوتبال به چرایی برگزاری این تجمعات و ریشه یابی از ملزومات رسیدگی به این گونه اعتراض های پر حاشیه است.

شفاف است در جریان به وجود آمده صداقتی از سوی مدیران باشگاه برای بیان اتفاقات وجود نداشته چون در آخر با یک اطلاعیه چند خطی آن هم در ساعت ۱۲:۳۰ شب، در مورد یک جریانی که یک ماه با احساسات میلیون ها نفر بازی شده، سر و ته قضیه هم آمده و فرار رو به جلو صورت گرفته است. چطور می شود در حالی که تمامی باشگاه های ایران حتی با وجود نارضایتی از قانون منع به کارگیری مربیان و بازیکنان خارجی به آن تمکین کرده اند، مدیران یک باشگاه به دنبال انداختن توپ بی صداقتی خود در زمین مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هستند؟

فارغ از بحث هواداری و آنهایی که  تیمشان را دوست دارند و برای تیمشان جان می دهند و در چند دهه اخیر تعصبشان در قالب تجمع و اعتراض نبوده،نحوه برگزاری و قرارهایی که برای برپایی این اعتراضات  گذاشته می شود کاملا قابل بررسی است و روشن شدن اینکه این افراد چگونه تحت تاثیر پشت پرده ها قرار می گیرند خیلی کار سختی نیست. البته که برچیده شدن چنین اعتراض های مشکوکی که کاملا هدفمند اجرا می شود، نیازمند ورود نهادهای مربوطه است.

تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴
شناسه مطلب : 18371
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی