تقدیر آیت‌الله مکارم شیرازی از اقدامات رئیس قوه قضاییه
آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از اقدامات صورت گرفته در دستگاه قضا در زمینه وضعیت زندانیان مهریه، کاهش پرونده های قضایی و... تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط دفتر آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار رئیس قوه قضاییه از زحمات وی در این مدت نسبتا کوتاه تقدیر و تشکر کرد و او را مرد تحول در دستگاه قضایی دانست.

وی با اشاره به سرنوشت زندانیان مهریه خاطرنشان کرد: بحمدالله این مسئله به حداقل رسیده و باقیمانده آن نیز حل خواهد شد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم در دستگاه قضایی این است که عده‌ای محکوم به قصاص می‌شدند و ارباب دم حاضر به اجرای حکم قصاص نیست و مایل است قاتل سال‌ها زندان بماند و شکنجه شود اظهار کرد: در حالی که از نظر حکم شرع یا باید قصاص اجرا شود و یا از زندان با کفالت آزاد شود.

حجت الاسلام رئیسی در این خصوص اظهار کرد: این موضوع بحمدالله حل شده و کسی به خاطر قصاص در زندان نمی‌ماند.

آیت الله مکارم شیرازی درباره زندانیان مهریه گفت: در مورد کسانی که مهریه آنها تقسیط می‌شود سابقاً می‌گفتند تا قسط آخر پرداخت نشود، تمکین زوجه لازم نیست در حالی که گاه ده‌ها سال طول می‌کشید تا قسط آخر پرداخت شود. من عرض کردم از نظر حکم شرع باید با پرداخت قسط اول زوجه تمکین کند. خوشبختانه حکم دادگاه‌ها تغییر پیدا کرده و همین گونه عمل می‌شود.

وی یادآور شد: جای خوشبختی است که مشکلاتی که سال‌ها به آن می‌اندیشیدیم یکی پس از دیگری در حال حل شدن است.

تاریخ انتشار : ۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
شناسه مطلب : 6866
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی