باشگاه خبرنگاران نوشت:سردار قاآنی در دوره‌ای از دفاع مقدس به فرماندهی لشکر ۲۱ امام رضا (ع) منصوب شد که تصاویر پیش رو حضور وی را بین نیروهای تخریب‌چی و غواص نشان می‌دهد.

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیلی قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متولد شهر مشهد مقدس است که پیش از انتصاب به این سمت، در زمان فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسئولیت جانشینی وی را برعهده داشت.

وی در طول دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکرهای «۵ نصر» و «۲۱ امام رضا (ع)» را برعهده داشت و مدتی نیز معاونت اطلاعات ستاد مشترک سپاه را برعهده گرفت.

سایت ملت ما » 5386928

او در سال ۱۳۵۸ زمانی که جوانی ۲۰ ساله بود به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در سال ۱۳۵۹ برای طی مراحل آموزش به تهران رفت. با شروع غائله کردستان در اواسط همان سال، راهی کردستان شد. وی از سال ۱۳۶۰ تا پایان جنگ تحمیلی در سمت‌های مختلفی به عنوان فرمانده تیپ و لشکر ایفای نقش کرد.

پس از شهادت سردار سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در سیزدهم دی سال ۱۳۹۸، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی سردار قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران منصوب کرد.

 

تصویر پیش رو سردار قاآنی را بین ۱۴ شهید تخریبچی و غواص لشکر ۲۱ نشان می‌دهد که در این آن میان شهیدان «جلیل محدثی‌فر»، «محمدرضا سمندری»، «حسن شاد»، «محمد ناصری»، «محمدرضا رنجبر»، «علیرضا نورالهی»، «محمدرضا اسماعیل‌زاده»، «فریبرز عابدینی»، «سید مومن حسینی»، «محمود سیفی»، «حسن عامری»، «مصطفی کاظمی»، «نورالله حاج‌محمدی» و شهید «محمدجواد مهدیانپور» معاون این لشکر حضور دارند.

تصویر زیر نیز پیش از عملیات «والفجر» در مقر تخریب شهید «وزین» به ثبت رسیده است و سردار قاآنی در کنار شهید «هادی اخباری» قرار دارد. فردی که در پشت تصویر تمام‌قد ایستاده شهید «جلیل محدثی‌فر» و کسی که مقداری از سرش در پشت سردار دیده می‌‎شود شهید «حسن عامری» است.

تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
شناسه مطلب : 15691
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی