بی‌مسوولیتی
ریان سیاسی بی‌مسوولیتی که هیچ‌گاه نخواسته مسوولیت تصمیماتش را بپذیرد، درست مثل الان! با افتادن قدرت سیاسی در دستش هم تنها راهکار اين جريان برای اداره کشور، بستن واگن اقتصاد و معیشت میلیون‌ها ایرانی به قطار اقتصاد جهانی است.

معاون اول رییس‌جمهور در واکنش به اتفاقی که چند روز قبل در بندرعباس افتاد و موجب واکنش افکار عمومی شد،‌ روز گذشته در قالب نامه‌ای از استانداران سراسر کشور خواسته تا پیش از تامین سرپناه مناسب برای افرادی که منزل‌شان مشمول تخریب است، از تخریب منازل آنها خودداری کنند. طنز تلخی است؛ انگار که حاشیه‎‌نشینان حاشیه شهرها و کلانشهرها به‌یکباره و از دل آسمان روی زمین پرتاب شده‌اند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ،حالا معاون نفر اول دستگاه اجرایی کشور بخشنامه کرده که تا پیش از خراب‌‌کردن سقف این افراد روی سرشان، سرپناه لازم تامین شود. انگار نه انگار که پیدایش این قشر در حاشیه شهرها و در ادامه، ناهنجاری‌های دنبال آن، نتیجه‌تبعی سیاست‌های اقتصادی‌ آقای جهانگیری و جریان سیاسی متبوع ایشان است که از دولت سازندگی و در ادامه، دولت اصلاحات، شروع و حالا هم در دولت تدبیر و امید در حال حرکت است؛ سیاست‌هایی که فقرا را فقیرتر و سرمایه‎داران را سرمایه‌دارتر می‌کند؛ سیاست‌هایی که عمق شکاف طبقاتی و اقتصادی را به جایی رسانده که یادآور ناآرامی‌ها و التهابات اجتماعی دولت زنده‌یاد هاشمی‌رفسنجانی است؛ بنیان‌گذار توسعه به سبک لیبرالیستی آن که قربانی‌اش همین اقشاری هستند که حالا سقف باید روی سرشان خراب شود تا در ادامه هم معاون اول رییس‌‌جمهور به استاندارانش بخشنامه کند که پیش از تامین سرپناه برای آنها، خانه را روی سرشان خراب نکنید؛ جریان سیاسی بی‌مسوولیتی که هیچ‌گاه نخواسته مسوولیت تصمیماتش را بپذیرد، درست مثل الان! با افتادن قدرت سیاسی در دستش هم تنها راهکار این جریان برای اداره کشور، بستن واگن اقتصاد و معیشت میلیون‌ها ایرانی به قطار اقتصاد جهانی است.

تاریخ انتشار : ۳ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
شناسه مطلب : 18949
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی