به شرکت‌های ایرانی برای حضور در سوریه تسهیلات ارائه می‌کنیم/ ایران شریک ما است
سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران گفت: دولت سوریه در رأس برنامه‌های خود شرکت‌های دولتی و خصوصی ایران را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های این کشور مورد توجه قرار داده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عدنان محمود امروز در همایش آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت در سوریه با اشاره به برگزاری همایش امروز، گفت: بدون شک این همایش فرصتی برای شناسایی امکانات موجود در سوریه برای بخش خصوصی ایران است.

سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران افزود: دولت سوریه در رأس برنامه‌های خود توجه به شرکت‌های دولتی ایران دارد و تأکید به ارائه تسهیلات به شرکت‌های دولتی و خصوصی ایران می‌کند تا این شرکت‌ها شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سوریه داشته باشند. 

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری این همایش دستیابی به مشارکت فعال ایران برای حضور در شصت و یکمین نمایشگاه بین‌المللی دمشق است تا این نمایشگاه فرصتی برای حضور شرکت‌های ایرانی و سرمایه‌گذاران ایرانی در سوریه و آشنایی آنها با شرایط سرمایه‌گذاری در سوریه و همچنین آشنایی با همتایان خود در سوریه باشد.

محمود با تأکید بر اینکه حضور در چنین نمایشگاه‌هایی موجب مستحکم‌تر شدن روابط و مناسبات اقتصادی بین دو کشور می‌شود، گفت: در چهاردهمین اجلاس کمیسیون عالی دو کشور که به ریاست معاون اول رئیس جمهور ایران و نخست‌وزیر سوریه برگزار شد شاهد برداشتن گام‌های موفقیت‌آمیزی در توسعه روابط تجاری دو کشور بودیم و در پرتو این کمیسیون عالی موافقت‌نامه استراتژی مشترک بین دو کشور به امضا رسید.

سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران بیان داشت: بر اساس این توافق‌نامه بخش خصوصی دو کشور ایران و سوریه به عنوان شریک اساسی در پروژه‌های سرمایه‌گذاری سوریه شناخته می‌شود.

وی افزود: لذا نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی در همه بخش‌های سرمایه‌گذاری در سوریه تأکید می‌کنیم و همچنین به حضور شرکت‌های ایرانی در شصت و یکمین جشنواره بین‌المللی دمشق که تا سه هفته آینده در سوریه برگزار می‌شود تأکید داریم.

* ایران شریک ما است

وی با بیان اینکه دشمن موقعیت اقتصادی دو کشور ایران و سوریه را مورد هدف قرار داده است، گفت: ما در سوریه همواره به مشارکت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران تأکید داریم و همان‌طور که در بیرون راندن تروریست ایران شریک ما بوده است این کشور در مرحله بازسازی هم شریک ما خواهد بود.

سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران بیان داشت: لذا به منظور مشارکت فعال در روند بازسازی سوریه و توانمند کردن واحدهای تولیدی فرصت‌های گسترده‌ای برای ایران و حضور شرکت‌های مختلف ایرانی وجود دارد.

وی اظهار داشت: برگزاری این همایش می‌تواند ما را آشنا کند که شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایرانی برای حضور در سوریه چه نیازهایی دارند و همچنین بخش خصوصی سوریه چه نیازهایی دارد تا این نیازها مرتفع شود.

* در جنگ اقتصادی باید با برنامه‌ریزی دقیق جلو رفت

محمود افزود: در شرایط جنگ اقتصادی باید برنامه‌ریزی دقیقی داشت تا با اثرات این جنگ مقابله کنیم.

وی بیان داشت: سفارت سوریه آماده هر گونه خدمات‌رسانی و ارائه اطلاعات به سرمایه‌گذاران ایرانی برای شرکت در پروژه‌های سوریه می‌باشد زیرا اطلاعات ناقص آسیب‌رسان است.

سفیر جمهوری عربی سوریه در پایان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سوریه در دمشق اظهار داشت: بر اساس اطلاعات واصله ۶۰۰ شرکت ایرانی تاکنون برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم امسال نتایج مثبتی از برگزاری این نمایشگاه حاصل شود.

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
شناسه مطلب : 7324
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی