بذرپاش در زاهدان: مشکلات کشور با مسئولیت‌پذیری جوانان برطرف می‌شود
رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان گفت: در کشور هر افتخاری کسب شده خالق آن معمولاً جوانان بوده‌اند و امید داریم جوانان کشور و در صدر آن جوانان سیستان و بلوچستان بار دیگر در زمینه حل مشکلات کشور این رویداد را رقم بزنند.

مهرداد بذرپاش در اختتامیه رویداد سیاست‌گذاری و استارتاپی توسعه پایدار استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان مردمانی کم‌توقع، با بصیرت و امیدوار به آینده کشور هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: عمده جمعیت کشور را امروز جوانان متولد پس از انقلاب  تشکیل می‌دهند و این ظرفیت در کنار مراکز متعدد دانشگاهی و علمی با محرومیت‌های فعلی کشور به ویژه در استانی مثل سیستان و بلوچستان همخوانی ندارد، بنابراین باید حلقه مفقوده را پیدا کرد.

وی ادامه داد: ما نباید منتظر آمدن یک دولت یا مجلس باشیم که با فشردن یک دکمه بتواند همه مشکلات موجود از جمله بیکاری، مشکلات معیشتی و … را حل کند و از طرفی ما نباید همیشه به عنوان منتقد عمل کنیم.

بذرپاش تاکید کرد: برای حل مشکلات کشور نیازمند تغییر نگاه هستیم و برگزاری این رویداد نمونه‌ای از این تغییر نگاه برای یافتن حلقه مفقوده است. ایجاد اشتغال با رویکرد اجتماعی و نگاهی فراتر از نگاه صرف اقتصادی از جمله راه حل‌های حل مشکلات کشور به ویژه در استانی باظرفیت و محروم مانند سیستان و بلوچستان است.

رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان گفت: امروز با نشستن و خرده گرفتن و منتظر مسئولان ماندن مشکلات کشور برطرف نمی‌شود. ما در ستاد اجرایی و بنیاد برکت با نگاهی نو کار را از استان سیستان و بلوچستان آغاز کردیم و تاکید داریم نگاه‌ها به این استان محروم و فوق‌العاده باظرفیت معطوف شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز وظیفه جوانان سیستان و بلوچستان است که به رهبران جنبش اجتماعی حل مسئله تبدیل شوند. در کشور هر افتخاری کسب شده خالق آن معمولاً جوانان بوده‌اند و امید داریم جوانان کشور و در صدر آن جوانان سیستان و بلوچستان بار دیگر در زمینه حل مشکلات کشور این رویداد را رقم بزنند.

تاریخ انتشار : ۴ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴
شناسه مطلب : 9216
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی