به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما به نقل از صبح نو : تازه ترین نظرات بایدن درباره ایران در صورت رسیدن به صندلی کاخ سفید نشان می دهد که دموکرات ها به دنبال احیای برجام منطقه ای، برجام موشکی و برجام منطقه ای با اتکا به برجام هسته ای هستند.

این سیاست برای وارد شدن به فاز اجرایی گرچه ممکن است با محدودیت های متفاوت از جمله فشارهای متحدان آمریکا در خاورمیانه مواجه شود اما در سطح سیاست داخلی و خارجی ایران به واسطه عدم پایبندی واشنگتن به برجام ، واکنش تهران حتما بسیار سخت گیرانه و طلبکارانه خواهد بود. چرا که چه در زمان اوباما و چه در زمان ترامپ ، آمریکا بدعهدی در اجرای برجام انجام داد و بسیاری از تعهدات خود را عملی نکرد. از همین رو سیاست بایدن گرچه متفاوت از ترامپ به دنبال اجماع جهانی و همراه کردن غرب گرایان در ایران برای حمایت از شبیه سازی مدل برجام است، حتما صورت روباه گونه و فریبکارانه همان نگاه ترامپ است.

از این جهت افکارعمومی کشور با توجه به وضعیت اقتصادی و نوع عملکرد دولت باید نسبت به این میزان از حساسیت اقتصاد ایران به سیاست خارجی هوشیار و آگاه شوند تا سیاست های دموکرات ها در صورت رسیدن به قدرت تجربه های گذشته برای کشور تکرار نشود. بیان واقعیت های سیاست بایدن 

بر اساس تجربه های گذشته به خوبی در سطح جامعه تبیین شود تا از طلبکاری جریان های غرب گرا جلوگیری شود و با واقع بینی به مسائل روابط بین الملل نگریسته شود.

تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۳
شناسه مطلب : 18685
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی