چرا ریحانه پارسا برای این تبلیغ انتخاب شده است؟ در این فیلم نقشی دارد و بازیگر فیلم است؟ سابقه هنری قابل ذکری دارد؟ یک پدیده یا اتفاق خاص در دنیای هنر و بازیگری رقم زده‌ است؟

سیستم ارائه فیلم “فیلیمو” در یکی دو روز اخیر فیلم آشفتگی فریدون جیرانی را ارائه کرده است و برای تبلیغ آن یک ویدئو کوتاه بر روی صفحه اینستاگرامش منتشر کرده که در آن ریحانه پارسا فیلم را تبلیغ می‌کند.

پرسش اول این است که چرا ریحانه پارسا برای این تبلیغ انتخاب شده است؟ در این فیلم نقشی دارد و بازی کرده است؟ بازیگر توانمندی است؟ سابقه هنری قابل ذکری دارد؟ یک پدیده یا اتفاق خاص در دنیای هنر و بازیگری رقم زده‌ است؟ درخشش پارسا در زمینه‌های دیگر باعث شده است تا از پتانسیل‌های معروفیت و محبوبیت او برای معرفی این فیلم استفاده کنند؟

جواب تمام این پرسش‌ها منفی است.

سایت ملت ما » 1095787 608

غیر از ۲ جنجال نامتعارف چه نکته قابل اعتنایی در مورد انتخاب ریحانه پارسا وجود دارد؟ بهتر است بگوییم غیر از اتفاقات زرد و حاشیه‌ای اخیرش علی الخصوص ازدواج با مهدی کوشکی (به دلیل اختلاف سن ۱۸ سال) چه وجه بارز دیگری در این بازیگر وجود دارد؟

ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر بود که در تابستان سال ۹۷ از تلویزیون پخش شد و در صحنه ای از آن پسر جوان نقش اصلی برای فرار از دست ۲ دختر دانشجو، خودش را از پنجره دانشگاه به پایین پرتاب می‌کرد.

در آن زمان این صحنه سریال جنجال زیادی به همراه داشت و نه بازی ریحانه پارسا، اما آنچه که باعث جنجالی شدن ریحانه پارسا شد همزمان با اتمام پخش سریال پدر، ریحانه پارسا عکس‌هایی متفاوت با آن ظاهری که در تلویزیون از او دیده شده بود را در فضای مجازی منتشر کرد.

بعد از آن فعالیت هنری نداشت تا در سال ۹۸ در فیلم خوب بد جلف ۲ (ارتش سری) پیمان قاسم خانی بازی کرد. که آن هم به دلیل حرکات عجیب و غریب که ریحانه پارسا در جلسه مطبوعاتی فیلم در جشنواره فجر از خود نشان داد با حاشیه همراه بود!

غیر از این یک سریال و یک فیلم از او هنر آفرینی دیگر وجود ندارد. اما در این روزهای کرونایی خبر ازدواج او با مهدی کوشکی سر و صدای زیادی در فضای مجازی داشت.

سایت ملت ما » 1095786 692

رسانه‌ای چون فیلیمو باید این را مد نظر قرار دهد که آنها در ویترین اتفاقات فرهنگی جامعه قرار دارند وقتی به چنین انتخاب‌هایی دست می‌زنند باید بدانند در جامعه چه بازتابی دارد.

یکی از تبعات چنین رویکردی این است بسیاری از جوانان فکر می‌کنند که ریحانه پارسا فقط به دلیل ناهنجاری‌هایش روز به روز در مسیرش پیش رفته و حتی موفق‌تر و معروفتر هم می‌شود چرا من از این تمهید ساده استفاده نکنم؟ مثل پدر آرات، الناز گلرخ، ساشا سبحانی، داوود هزینه، وحید خزایی و…

وقتی که جوانان واقعا با استعدادی در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری داریم که با وجود تمام مشکلات و موانع شان خود را حفظ کرده و وارد بازی‌های فالوئر جمع کردن و … نمی‌شوند، دردناک است ببینیم یک نفر با ۲ حرکت ناهنجار خود را به ویترین اول رسانه‌ها رسانده است و اتفاقا دارد جواب هم می‌گبرد!

چنین انتخاب‌هایی حال از فیلیمو باشد یا هر نهاد و شرکت دیگری فقط یک اقدام تبلیغاتی برای ارائه محصولشان نیست بلکه مهر تائیدی هم بر اقدامات ناهنجار و یا صرفا حاشیه‌ای این اشخاص است.

این روزها که با ویروس کرونا درگیر هستیم یک نکته را فراموش نکنیم که بیماری بدتر و خطرناکتری هم به اسم جوسازی دنیای مجازی وجود دارد، که بسیاری از مراکز الگوساز هم به آن آلوده شده‌اند! شوربختانه.

منبع عصر ایران ؛ کاوه معین‌فر

تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۶
شناسه مطلب : 15833
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی