افت قیمت دلار سبب کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی شد
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی استان اصفهان گفت: قیمت خودروهای خارجی به دلیل کاهش قیمت ارز از 20 تا 30 درصد کاهش پیدا کرده و هر تغییر قیمت ارز اثر مستقیم بر قیمت این خودروها دارد.

 بازار خودرو همانند دیگر بازارها در دو ماه گذشته به آرامش رسیده و نوسان زیادی را شاهد نیستیم.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی استان اصفهان ادامه داد: تغییرات قیمت ارز اثری بر قیمت خودرو داخلی ندارد چرا که ثبت سفارش خودرو در کشور انجام نمی‌شود و نوسانات ارز تنها بر خودروهای وارداتی موجود در کشور اثرگذار است.

وی عنوان کرد: قیمت خودرو با توجه به رکود حاکم بر بازار قیمت‌ها رو به کاهش رفته و قیمت‌های فعلی کف قیمت خودرو و برای خرید مناسب است، البته خریداری در بازار نیست، چرا که تعهدات خودروسازان به روزتر شده و تعهدات خودشان را عملی می‌کنند که در نتیجه آن کمبود خودرو در بازار نداریم.

قندی بیان کرد: قیمت پراید ۱۳۱، ۴۴ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ دو ۸۰ میلیون تومان، سمند ۷۸ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ نیز ۷۰ میلیون تومان است و به نظر نمی‌رسد تا مهر ماه افزایش قیمتی را شاهد باشیم.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی استان اصفهان افزود: قیمت خودروهای خارجی به دلیل کاهش قیمت ارز از ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و هر تغییر قیمت ارز اثر مستقیم بر قیمت این خودروها دارد، به عنوان مثال هیوندای سوناتا ال اف که دو ماه گذشته بین ۹۵۰ تا یک میلیارد تومان معامله می‌شد امروز بین ۷۰۰ تا ۷۳۰ میلیون تومان قیمت دارد.

تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
شناسه مطلب : 7968
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی