اخبار خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا/ “در این بخش خودکفا خواهیم شد”
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به آخرین اقدامات انجام‌شده جهت تولید واکسن ایرانی کرونا پرداخت.

محمد مخبر پیش‌از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه و رونمایی از ۵هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور در دانشگاه کردستان، در جمع خبرنگاران به آخرین اقدامات جهت تولید واکسن ایرانی کرونا پرداخت و اظهار داشت: تا پایان سال‌جاری ۲ تا ۳میلیون دوز واکسن کرونا تولید می‌شود و فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده، واکسن در اختیار عموم مردم کشور قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه “در فاز نخست، تست کرونا برای ۲۱داوطلب اول انجام شد” افزود: روز گذشته نیز مجوز تست بر روی ۱۴نفر دیگر دریافت شده و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که واکسن ایرانی قوی و با کیفیت تولید و در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) رسیدن به تولید انبوه واکس کرونا و تأمین نیازمندهای مردم کشور را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خواند و تصریح کرد: در تولید واکسن نه‌تنها نیازمندی‌های مردم را تأمین کرده بلکه به ظرفیت صادرات به برخی کشورها نیز رسیده‌ایم و در این راستا نتیجه آزمایش‌های واکسن تولیدی مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه “ایران علم و توانایی ساخت واکسن کرونا ویروس را دارد” گفت: یقیناً واکسن تولیدی داخلی را زیر قیمت خارجی در اختیار مردم قرار می‌دهیم و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

مخبر اعلام کرد: واکسن ویروس کرونا پس از تولید انبوه، بخش قابل توجهی از آن برای استفاده محرومان به‌صورت رایگان در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴
شناسه مطلب : 19621
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی