سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استان کرمان گفت: عملیات انتقال گنبد جدید حرم مطهر اباعبدالله(ع) به عراق توسط ۳۱ دستگاه خودرو و طی ۴ مرحله تا پایان ماه صفر انجام می‌شود.
آغاز انتقال ‌گنبد جدید حرم امام حسین(ع)
به گزارش جهان نیوز، حمید شمس‌الدینی صبح امروز در جلسه ستاد استانی اربعین با اشاره به اینکه آغاز انتقال گنبد جدید حرم اباعبدالله(ع) از روز گذشته اظهار داشت: عملیات انتقال این گنبد مطهر توسط ۳۱ دستگاه خودرو و طی ۴ مرحله تا پایان ماه صفر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه راهداری استان کرمان همکاری خوبی برای صدور بارنامه این خودروها انجام داده است گفت: تامین سوخت این خودروها پیگیری شده تا در طول مسیر مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه سوخت این خودروها در خارج از مرز ایران توسط دولت عراق تامین می‌شود افزود: در حوزه زیرساخت‌ها در مرز ایران با مشکل روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به زمینی که برای استان کرمان در مرز چذابه در نظر گرفته شده بیان کرد: بیشترین زائر ما در طول سال از مرز شلمچه بوده و خواستار انتقال این زمین به شلمچه هستیم.

عبدالحسین رحیمی جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به آغاز انتقال گنبد اباعبدالله(ع) به عراق از روز گذشته اظهار داشت: تاکنون ۱۰ موکب استان کرمان برای اربعین امسال مجوز دریافت کردند.

وی با تاکید بر اینکه مجوز اخذ شده توسط موکب‌ها تنها برای همان سال اعتبار دارد گفت: با توجه به گرم شدن هوا تامین وسایل سرمایشی موکب‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

  در این جلسه سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه ۶۶۵ سرویس برای انتقال زائران همایش پیاده‌روی اربعین در سال گذشته داشتیم اظهار داشت: برای انتقال مسافران کرمانی جهت حضور در همایش پیاده‌روی اربعین دو نوع اتوبوس پیش‌بینی شده است.

  وی با بیان اینکه امکان تهیه بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی با ۱۰ درصد تخفیف فراهم شده است گفت: امکان دریافت همزمان بلیط رفت و برگشت هم وجود دارد و بلیط برگشت به صورت باز است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه سامانه‌ای به صورت برخط طراحی شده تا هرگونه مشکلی به بلافاصله رسیدگی شود افزود: دو نماینده از راهداری استان کرمان یکی در پایانه کرمان و یکی در مرز حضور دارند.

  وی با اشاره به آغاز انتقال گنبد مطهر امام حسین(ع) به کشور عراق گفت: با پنج شرکت حمل و نقل هماهنگ شده که بارنامه‌های خودروهای حامل گنبد جدید امام حسین(ع) به صورت رایگان صادر شود.

  تاریخ انتشار : ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴
  شناسه مطلب : 8188
  ارسال دیدگاه
  نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
  کد امنیتی